Jak wybrać odpowiedni pakiet assistance? Na co zwrócić uwagę?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wybrać odpowiedni pakiet assistance? Na co zwrócić uwagę?

Pakiet assistance może się okazać bardzo pomocny, jego wybór ma więc gigantyczne znaczenie. O czym musisz pamiętać?

Pakiet assistance – nieobowiązkowy, lecz niezwykle przydatny

Świat ubezpieczeń dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z samochodami, może być naprawdę mocno zagmatwany. To właśnie dlatego warto jest w takich artykułach jak ten przybliżyć znaczenie niektórych typów polis ubezpieczeniowych. Jedną z najciekawszych opcji na rynku bez wątpienia jest pakiet assistance. Oczywiście jego wykup zawsze będzie nieobowiązkowy, lecz w wielu przypadkach usługi i ochrony, które ze sobą niesie, mogą być naprawdę nieocenione, niezależnie od tego, na jak szeroki pakiet ostatecznie postawimy.

Ogółem rzecz biorąc, pakiet assistance pozwala na uzyskanie dodatkowych usług, które mogą pomóc w wielu kryzysowych sytuacjach drogowych. Możemy tu chociażby wspomnieć o pomocy drogowej – nie tylko w Polsce, ale również za granicą – pomocy w prowadzeniu postępowania powypadkowego czy wynajmie auta zastępczego, a także wsparciu w bardziej skomplikowanych kwestiach, jak na przykład opcja naprawy samochodu na miejscu czy pomoc medyczna lub prawnicza. Dobry pakiet assistance będzie w stanie pomóc nam w wielu różnych sytuacjach drogowych i czasem uratować cały nasz wyjazd, jeżeli na przykład wykupimy specjalny pakiet przed podróżą za granicę.

Czym cechuje się dobry pakiet assistance?

Najważniejszym elementem, który powinien cechować dobrej jakości pakiet assistance, będzie oczywiście jego kompleksowość. Taka polisa będzie nas ubezpieczała na wiele ewentualności – nie tylko awarie czy wypadki, ale również kradzież. Wiele ubezpieczalni, jeżeli na przykład wypadek spowodował poważne uszkodzenia auta, oferuje kontynuowanie podróży na koszt ubezpieczyciela. Widać więc jak na dłoni, że pakiet assistance przydaje się najmocniej podróżnikom, którzy wyjeżdżają chociażby na wakacje i chcą mieć absolutną pewność, że w każdym przypadku będą mogli liczyć na profesjonalną i kompleksową pomoc.

Zwróć na to uwagę, wybierając pakiet assistance

Pakiety assistance mogą się od siebie mocno różnić, a dobór odpowiedniej polisy wcale nie musi być taki prosty. Drogi assistance wcale nie musi być dobry – warto o tym pamiętać, przeglądając oferty ubezpieczeń. Na co jednak powinieneś szczególnie zwracać uwagę, wybierając pakiet usług? 

Przede wszystkim na zakres terytorialny – miej pewność, że ubezpieczenie będzie Cię chronić również poza granicami Polski. Przyjrzyj się też zdarzeniom losowym, przed którymi będzie Cię chronić assistance, a także ewentualnym limitom w kontekście usług – czasem możesz się spotkać chociażby z limitem kilometrów w przypadku holowania lawetą. Ważne jest również zwrócenie uwagi na klauzule wyłączenie od odpowiedzialności, a także na dodatkowe oferty, jak pomoc tłumacza czy prawnika, pomoc medyczna, kontynuacja podróży na koszt ubezpieczyciela czy dostępność auta zastępczego. Mając wszystkie te kwestie na uwadze, będziesz w stanie wybrać najlepszą polisę assistance.

Zdjęcie główne: Michael Jin/unsplash.com

Udostępnij:
caracoler

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*